Zabiegi Odmładzające

Mezoterapia Mikroigłowa Dermapenem

Zabieg Mezoterapii mikroigłowej przeprowadzamy z użyciem specjalnego urządzenia Dermapen, wyposażonego w kartridże z licznymi mikroigiełkami nakłuwającymi skórę. Kontrolowane uszkadzanie skóry silnie stymuluje fibroblasty do produkcji białek strukturalnych. Skóra zaczyna się szybko regenerować i mocno przebudowywać, dzięki czemu staje się mocniejsza, gładsza i świetlista. W trakcie zabiegu wprowadzone zostają w skórę dodatkowo odżywcze koktajle. Są one kompozycją aminokwasów, peptydów, witamin, minerałów, koenzymów, kwasów nukleinowych, antyoksydantów i kwasu hialuronowego. Przy mocniejszych zmianach, jak przebarwienia, trądzik, rozszerzone pory, blizny i bardzo wiotka skóra, zalecamy łączenie dermapena z nowoczesnymi, całorocznymi  kwasami, w celu jeszcze większego podkręcenia skuteczności zabiegu. Skóra po kwasach wyłuszcza się minimalnie, dzięki czemu nie będziesz wyłączona z codziennych zajęć.

Najlepsze efekty osiągniesz poprzez serie zabiegów. Rekomendujemy 3-6 zabiegów w jednym cyklu, każdy w odstępie 2-4 tygodni.

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu nakłuć skóry w odpowiednich odstępach, z jednoczesną aplikacją substancji czynnej w głąb skóry właściwej. Zarówno substancja wykorzystana do zabiegu, jak i same nakłucia, mają na celu pobudzenie procesów naprawczych zachodzących w skórze i w efekcie przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. Zabieg aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową, poprawiając i nawilżając strukturę skóry.

Najlepsze rezultaty osiągniesz  poprzez serie zabiegów.
Rekomendujemy 3 zabiegi w jednym cyklu, każdy w odstępie miesiąca.

Stymulatory Tkankowe

Celem stymulatorów tkankowych jest odbudowa starzejącej się, opadającej skóry. Pobudzają one główny budulec skóry, jakim są fibroblasty, do produkcji białek odpowiedzialnych za jej gęstość(kolagen) i jędrność(elastyna). Po zabiegu skóra twarzy i szyii odzyskuje swe młodzieńcze „rusztowanie”- jest napięta i sprężysta, staje się bardziej promienna, młoda, a zmarszczki i przebarwienia mniej widoczne.

Stymulator polecamy na:

Częstotliwość stosowania zależy od zastosowanego produktu i stanu skóry. Najczęściej rekomendujemy wykonanie po dwa zabiegi w obrębie danej partii (twarz/szyja/okolice oczu), co miesiąc i 1x zabieg przypominający po 3 miesiącach.

Plazma Na Powieki

Zabieg z użyciem plazmy służy do obkurczenia wiotkiej skóry powiek górnych i dolnych, zastępując w niektórych przypadkach blefaroplastykę, czyli zabieg operacyjny powiek. Polecany jest osobom, które mają umiarkowany nadmiar skóry powiek dolnych i górnych, a boją się asymetrii po operacji powiek. Bardzo dobrze można opracować plazmą głębokie zmarszczki i wiotką skórę powiek nawet w bezpośrednim sąsiedztwie rzęs, a także okolic ust. Plazmą można usunąć również zmiany skórne, jak brodawki, włókniaki i znamiona oraz oporne przebarwienia.

Zabieg polega na przyłożeniu igły urządzenia nad poddawaną zabiegowi skórę. Na końcu igły wytwarzana jest mikro wiązki plazmy w postaci iskry elektrycznej. Energia elektryczna „przeskakuje” z igiełki na skórę, nie dotykając jej. Mikro wiązką plazmy wykonuje płytkie strupki w naskórku i powoduje obkurczenia nadmiernie wiotkiej skóry. Zabieg jest bardzo bezpieczny. Zbędna tkanka jest dokładnie usunięta, bez uszkodzenia tkanek otaczających.

Tuż po zabiegu powieki są mniej lub bardziej opuchnięte i zaczerwienione. Zależy to od rodzaju skóry i parametrów zabiegowych. Im wyższe parametry zastosowane do zabiegu, tym dłuższe gojenie skóry. Gojenie strupków trwa od 4 do 7 dni. Przez kilka dni może także utrzymywać się zaczerwienienie, opuchlizna oraz tkliwość przy dotyku, które znikną, gdy skóra się zregeneruje. Zalecamy stosowanie odpowiednich kremów przyspieszających gojenie naskórka.

Ilość zabiegów jest sprawą indywidualną, która zależy w największym stopniu od stanu wyjściowego i oczekiwań klientki. Przy delikatnie opadającej powiece może wystarczyć jeden zabieg. W przypadku mocniej opadającej powieki zalecana jest zazwyczaj seria 3 zabiegów w odstępie około 1,5 miesiąca. Efekt utrzymuje się nawet 2-4 lata.

Masaż Kobido + Taping

Dzięki głębokiemu masażowi kobido jesteśmy w stanie w sposób naturalny cofnąć bądź spowolnić oznaki starzenia się skóry już po kilku spotkaniach. Z każdym zabiegiem twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną.

Po zabiegu w celu wzmocnienia efektu liftingu stosujemy taping – plastrowanie twarzy, który dodatkowo wpływa na regenerację najgłębiej położonych tkanek i rozluźnia napięcia mięśniowe. Taping pozbywa również napięcia mięśni żwaczy, które powstają pod wpływem stresu i negatywnych emocji i mogą powodować bruksizm. 

Rekomendujemy 12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż już tylko raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.

Kuracja Retix C

Jest to zabieg wykorzystujący wysokie stężenie Retinolu, czyli witaminy A, zwanej witaminą życia i młodości. Ma szerokie spektrum działania anti-aging. Głęboko odmładza i regeneruje skórę twarzy, szyi i dekoltu. Polecamy go osobom u których widać brak jędrności i napięcia skóry, zmiany potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia oraz rozszerzone pory.

Zabieg wykonujemy w okresie jesienno-zimowym. Najlepsze rezultaty osiągniesz  poprzez serie spotkań. Rekomendujemy 3 zabiegi w jednym cyklu, każdy w odstępie miesiąca.

Masz pytanie?
Znajdziesz je tu!

Podczas wizyty obejrzę Twoją skórę i określę kondycję, w jakiej się znajduje. Każda skóra ma inne problemy. Na trądzik, zaskórniki, czy grudki polecam peelingi kwasowe. Efekt ten wzmocnimy mezoterapią mikroigłową z dermapenem i kuracją z Retinoidami. Tym zestawem świetnie też rozprawisz się z przebarwieniami. Jeśli Twoja twarz i powieki wymagają mocnego ujędrnienia, spłycenia i eliminacji zmarszczek optymalna będzie plazma. Na wyraźne uniesienie owalu twarzy, opadające poliki i wygładzenie szyi najlepiej sprawdzą się stymulatory tkankowe. Każdą skórę warto dodatkowo wzmocnić od wewnątrz odżywczymi koktajlami i głęboko nawilżającymi zabiegami z mezoterapii igłowej oraz systematycznymi masażami. W zależności od potrzeb skóry i Twoich oczekiwań dopasuje zabieg bądź serie różnych zabiegów, dzięki którym wygładzi się jej struktura, poprawi się jej jędrność, skóra odzyska blask i witalność. Czasami jest potrzeba łączenia różnych zabiegów, aby efekt był najbardziej skuteczny i dla Ciebie zadowalający.

Potrzebujesz tyle zabiegów, ile wymaga kondycja Twojej skóry i efekt, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli masz ponad 30 lat i do tej pory nigdy nie stosowałaś żadnych zabiegów na twarz, będzie na pewno potrzebna seria spotkań. Odzyskiwanie wymarzonej witalności skóry jest procesem. Jeśli przez wiele lat nie dbałaś o skórę na głębszym poziomie regeneracji, niestety nie jest możliwe odzyskanie jej pięknego wyglądu raptem po jednym zabiegu. W zabiegach bardzo ważna jest systematyczność i powtarzalność. Jeśli będziesz konsekwentna osiągniemy świetne efekty!

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej, mikroigłowej, peelingiem kwasowym, kuracji retinolem, stymulatorem tkankowym lub plazmą sprawdź proszę, czy nie masz żadnych poniższych przeciwskazań:

•   ciąża i okres karmienia piersią,
•   skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
•   choroby autoimmunologiczne,
•   choroby oczu,
•   zaburzenia krzepnięcia krwi,
•   choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia,
•   aktywna opryszczka,
•   stany zapalne skóry – wirusowe, grzybicze lub bakteryjne,
•   zmiany skórne w miejscu poddanego zabiegowi,
•   przyjmowanie leków – tetracykliny, izotretynoiny (Accutane, Izotek),
•   zakażenie wirusem HIV lub WZW,
•   immunoterapia,
•   alergia na któryś składnik preparatu,
•   picie alkoholu 24h przed zabiegiem,
•   inny zabieg wykonany na twarz i szyje w odstępie krótszym niż 2 tygodnie.

Po zabiegu mezoterapii igłowej, mikroigłowej, peelingu kwasowym, kuracji retinolem, stymulatorach tkankowych lub plazmy zastosuj się proszę do poniższych zaleceń:

•   przez co najmniej 7 dni w miejscu poddanym zabiegowi stosuj tylko delikatne kosmetyki łagodząco-regenerujące zaproponowane przez specjalistę, jak Cicalfate z Avene, Cicaplast z La Roche lub lipoaktywny krem nawilżający z Cetaphil,
•   stosuj na poddany zabiegowi obszar krem z filtrem minimum 50 SPF (np. z Holika Holika), a w okresie letnich upałów nawet 100 SPF z Pharmaceris,
•   nie nakładaj makijażu przez 24 godziny od zabiegu,
•   wymień poszewkę do spania, a najlepiej całą pościel,
•   nie przytulaj się do zwierząt,
•   nie korzystaj z solarium, basenów, sauny, kąpieli słonecznych przez minimum 7 dni,
•   nie spożywaj alkoholu przez minimum 24 h po zabiegu,
•   dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Masażu nie można wykonać przy:

•   aktywnych stanach zapalnych objawiających się gorączką,
•   uszkodzeniach ciągłości skóry i ranach na twarzy,
•   migrenach i bólach głowy o nieznanym pochodzeniu,
•   wysokim ciśnieniu tętniczym,
•   świeżej ekstrakcji zęba (należy odczekać około 2 tygodni),
•   zagrożonej ciąży,
•   ropnych zmianach skórnych na twarzy, w tym trądzikowych,
•   skórze naczyniowej,
•   świeżych bliznach,
•   siniakach.

Na masaż zapraszamy po 2 tygodniach po inwazyjnych zabiegach jak botoks, mezoterapia igłowa, mikroigłowa, peelingu chemicznych oraz stymulatorach tkankowych i plazmie. Po niciach liftingujących zapraszamy dopiero po 0,5 roku.

Scroll to Top