Regulamin Makijażu Permanentnego

Zanim się spotkamy zapoznaj się dokładnie proszę z informacjami zamieszczonymi poniżej.

Decydując się na usługę  makijażu permanentnego świadczone przez Anna Mazurek Szewczyk Beauty Designer, jednocześnie akceptujesz poniższy regulamin.

 

I. REZERWACJA TERMINU

 

 1. Na makijaże permanentne możemy umówić się telefonicznie pod numerem 511 815 444, przez wiadomość messenger , wiadomość SMS lub mailowo ania@annamazurek.com.
 2. Rezerwacji terminu dokonuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł. Zadatek podlega zaliczeniu na poczet wynagrodzenia za wykonaną usługę. W przypadku rezygnacji z usługi, zadatek nie podlega zwrotowi. Jeżeli będziesz chciała umówić się po raz kolejny na zabieg wymagana jest ponowna wpłata zadatku.
 3. Proszę o uregulowanie zadatku, najpóźniej do 3 dni po umówieniu terminu wizyty. Po ustaleniu terminu wizyty dostaniesz informacje o numerze konta. W przypadku braku wpłaty, rezerwacja zostaje automatycznie anulowana. W tytule przelewu proszę o dokładny opis: permanent, imię i nazwisko, data realizacji usługi.
 4. Makijaże permanentne wykonywane są między poniedziałkiem, a piątkiem, w godzinach 8.00- 16.45.

 

II. ZMIANA TERMINU

 

 1. Jeżeli nie jesteś w stanie przyjść na wizytę proszę o informacje minimum 7 dni wcześniej. Pozwoli nam to wybrać kolejny termin dla Ciebie zgodny z moim kalendarzem, a Twój zadatek zostanie przesunięty na zabieg w innym terminie. Istnieje możliwość przesunięcia terminu z przyczyn niezależnych od Ciebie TYLKO RAZ! Kolejna zmiana terminu wymaga kolejnego zadatku.
 2. Jeżeli poinformujesz mnie o swojej nieobecności dzień przed lub w dniu zabiegu Twój zadatek przepada.
 3. W przypadku, jeżeli nie przyjdziesz na umówioną wizytę i nie poinformujesz mnie o tym Twój zadatek przepada, jak również nie będziesz miała możliwości umówienia się do mnie po raz kolejny.
 4. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany daty makijażu permanentnego oraz ponownego wyznaczenia terminu po ustaleniu go z klientką w dogodnym terminie dla obydwu stron. W celu podnoszenia standardu i jakości usług często jeżdżę na szkolenia, które organizowane są już w trakcie trwania zapisów klientek.

 

III. DOPIGMENTOWANIE

 

 1. Przestrzegaj proszę terminów drugiej wizyty w celu dopigmentowania brwi. Dopigmentowanie jest ustalane zaraz po pierwszej wizycie w salonie w terminie 4 do 6 tygodni od pierwszej pigmentacji. Jeżeli nie pojawisz się na zaplanowanym dopigmentowaniu i nie uprzedzisz mnie o tym co najmniej 7 dni przed spotkaniem, musisz się liczyć z tym, że ta pigmentacja Tobie przepada, a kolejna wizyta dopigmentowania będzie wiązało się z nową opłatą w kwocie 200 zł.
 2. W przypadku przełożenia terminu dopigmentowania z Twojej strony powyżej 3 miesięcy od zabiegu, koszt dopigmentowania to 200 zł.
 3. Zmiana koloru jest dodatkowo płatna 100-200 zł. Prosimy o przemyślane decyzje w trakcie konsultacji przed zabiegowej.

 

IV. PRZED ZABIEGIEM

 

 1. Rezerwując termin poinformuj mnie, czy był już wykonany makijaż permanentny. Wówczas poproszę Cię o przesłanie zdjęć, dzięki czemu będę mogła zadecydować, czy jest potrzeba usunięcia lub rozjaśnienia makijażu. W momencie jak pojawisz się u mnie z makijażem asymetrycznym, wybarwionym, czy nie estetycznym, mogę odmówić wykonania zabiegu lub skieruje Cię do punktu usuwania makijażu. Jeśli masz pewne wątpliwości, zapraszam na bezpłatną konsultację.
 2. NIE WYKONUJE makijażów permanentnych na starych, tatuażowych makijażach. Takie makijaże w pierwszej kolejności należy usunąć.
 3. Jeżeli nie będę mogła w dniu realizacji wykonać makijażu permanentnego z uwagi na bardzo intensywny kolor lub trudny kształt z poprzedniej pigmentacji i nie poinformowałaś mnie o wcześniej o starym makijażu permanentny, zadatek przepada i idzie na poczet zamrożonych godzin pracy.
 4. Przed wizytą na makijaż permanentny bardzo proszę o zapoznanie się z listą przeciwwskazań. Wyślę Ci je po umówieniu się na zabieg. Proszę zapoznaj się z nimi i UPEWNIJ SIĘ czy możesz poddać się zabiegowi!
 5. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ. Wykluczenie przeciwskazań pozwoli zaoszczędzić obu stronom czas.
 6. PRZECIWSKAZANIA do zabiegu makijażu permanentnego
  • Przeziębienie, aktywne Infekcje (wirusowe i bakteryjne również opryszczka) oraz stany podgorączkowe i związane z tym przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i antybiotyków, sterydów. Do zabiegu przystępujemy minimum 2 tygodnie po zakończeniu farmakoterapii. Opryszczka musi zostać całkowicie zaleczona.
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Problemy zdrowotne z tarczycą lub cukrzycą – abym mogła wykonać zabieg, choroba musi być ustabilizowana, wyniki w normie, skóra nie może mieć problemów z gojeniem się (cukrzyca)
  • Nieunormowana Cukrzyca lub przebiegająca z zaburzeniami krzepnięcia
  • Nieunormowane Hashimoto
  • Nieunormowana lub zaawansowana choroba Tarczycy (dawka leku powyżej 150mg)
  • Żółtaczka
  • Hemofilia i zaburzenia w krzepliwości krwi
  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew
  • Padaczka
  • Przyjmowanie leków sterydowych doustnie i miejscowo (trudniejsze gojenie). Należy odczekać od 3-6 miesięcy od zakończenia kuracji
  • Łuszczyca (pigmentacja może wywołać nowe ogniska łuszczycy)
  • Aktywne choroby skórny – bakteryjne, grzybicze, wirusowe
  • Bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska)
  • Choroby nowotworowe bez zgody lekarza onkologa
  • jeśli przyjmujesz leki przeciwnowotworowe, jesteś po przeszczepach, przyjmujesz leki immunosupresyjne
  • Podejrzewana lub stwierdzona alergia na barwniki, metale i farby do włosów
  • Uczulenie na środki znieczulające lidokainę, epinefrynę, tetrakainę . Jeśli podejrzewasz, że może wystąpić reakcja uczuleniowa umów się ze mną na próbę uczuleniową odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem.
  • Zaawansowany trądzik, również różowaty. Przyjmowanie leków lub maści na trądzik, retinoidów, izotretynoiny, tetracykliny (Roaccutane, Differin, Izotek, Axotret, Curacne, Aknenormin itd.). Należy odczekać minimum 6 miesięcy od zakończenia kuracji.
  • cierpiącym na inne problematyczne schorzenia dermatologiczne (opryszczka o różnorakiej lokalizacji, ŁZS, AZS, rumień, toczeń, ropniaki, pokrzywka, wykwity skórne
  • Stosowanie odżywek lub olejków do brwi lub rzęs. Czekamy do 3 miesięcy po odstawieniu odżywki i do miesiąca w przypadku olejku.
  • Choroby serca
  • Picie ziół w herbatach, zażywanie tabletek ziołowych. Dziurawiec, czystek, krwawnik itd. Picie i przyjmowanie jakichkolwiek ziół należy zaprzestać minimum miesiąc przed zabiegiem.
  • Skłonność do bliznowców, blizn
  • Zabiegi kosmetyczne i z zakresu medycyny estetycznej. Jakiekolwiek zabiegi powinny być wykonywane minimum miesiąc przed pigmentacją. Jeżeli chcesz uzyskać efekt powiększenia ust pamiętaj, że w tym celu został stworzony zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kolejność: Najpierw ja wykonuję makijaż permanentny ust w ich naturalnym konturze, a następnie po pełnym wygojeniu lekarz medycyny estetycznej przystępuje do zabiegu powiększenia ust. Jeżeli korzystałaś z zabiegów medycyny estetycznej w postaci wypełnienia ust kwasem hialuronowym, botoxu lub nici, odczekaj 2 miesiące do wykonania makijażu permanentnego.
  • Choroby siatkówki i rogówki oka przy zabiegu makijażu permanentnego powiek
  • Sztuczne rzęsy; usuwamy sztuczne rzęsy na minimum tydzień przed zabiegiem
  • Odżywki do rzęs i brwi odstawiamy na minimum miesiąc przed zabiegiem
  • Nie wykonujemy henny na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem ani podczas gojenia brwi
  • Jeżeli w obrębie brwi masz znamiona/ pieprzyki, możesz je usunąć i dopiero po zagojeniu poddać się pigmentacji (podczas zabiegu omijam pieprzyki – nie są pigmentowane
  • Ogólne osłabienie organizmu, anemia
  • Stany zapalne zęba lub bezpośrednio po ekstrakcji zęba
  • Osoby z “na dniach” zaplanowaną datą rezonansu lub TK
 1. Pamiętaj, aby poinformować mnie o wszystkich chorobach i lekach jakie zażywasz. Niektóre z nich mogą wpływać na efekt pigmentacji.
 2. W dniu zabiegu nie zażywaj leków i substancji , które rozrzedzają krew, jak aspiryna, ibuprofen, kofeina, alkohol.
 3. Po unormowaniu się stanu zdrowia zapraszam na pigmentację!

 

V. PRZYGOTOWANIE DO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

 

 1. Brwi – Dzień wcześniej warto wykonać peeling brwi, szczególnie jeśli mają tendencje do  wyłuszczania się. Hennę brwi możesz wykonać najpóźniej 2 tygodnie przed zabiegiem.
 2. Oczy – Jeśli stosujesz odżywki stymulujące porost rzęs, odstaw je co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem i nie używaj miesiąc po zabiegu, do kolejnego spotkania w celu dopigmentowania kreski. Nie stosuj odżywki również miesiąc po ostatniej pigmentacji uzupełniającej. Kosmetyki te odżywiają włos poprzez bardzo silne ukrwienie cebulki włosa. Powoduje to, ze naczynia krwionośne są rozszerzone i może dojść do rozlania pigmentu. Przedłużane rzęsy należy zdjąć przed zabiegiem i można ponownie założyć po 2 miesiącach od ostatniego zabiegu dopigmentowania kresek. Lifting/laminowanie rzęs można wykonać 2 dni przed pigmentacja permanentną powiek.
 3. Usta – Zadbaj o nawilżenie ust, a dzień przed delikatnie je spilinguj. Spierzchnięte i suche usta gorzej przyjmują pigment.

 

VI. REALIZACJA USŁUGI

 

 1. Ze względu na komfort pracy, potrzebę skupienia, bezpieczeństwa i higienę proszę nie przychodź do salonu na indywidualne usługi z osobami towarzyszącymi.
 2. Przed wejściem do salonu wyłącz dźwięku telefonu komórkowego.
 3. Wykonanie makijażu permanentnego wraz z wywiadem medycznym, rysunkiem wstępnym zajmuje średnio 3,5-4h. Po wykluczeniu wszelkich przeciwskazań, określenia oczekiwań klientki i ustalenia techniki pigmentacji przystępujemy do zabiegu.
 4. Makijaże permanentne wykonuje możliwie jak najbardziej naturalnie. Niektóre klientki lubią bardzo mocne, czarne brwi. Przed zabiegiem zawsze wykonuje rysunek wstępny, który ma przybliżyć kształt brwi/ust/kresek i sposób przejść tonalnych wykonanego cieniowania permanentnego. Jeśli nasze oczekiwania będą bardzo rozbieżne i nie znajdziemy estetycznego kompromisu, zastrzegam sobie prawo do odmowy zabiegu. W takim przypadku zadatek jest zwracany. Decydując się na zabieg w salonie zapoznałaś się z moim portfolio i moją estetyką pracy.
 5. Zabieg może być odczuwalny z większym lub mniejszym natężeniem, szczególnie na początku pigmentacji. Po zastosowaniu środka znieczulającego, jest wręcz niewyczuwalny.
 6. Zaraz po pigmentacji miejsce pigmentacji , szczególnie oczy i usta są najczęściej podrażnione i opuchnięte.
 7. Zaraz po zabiegu makijaż jest przerysowany i ciemniejszy niż zamierzony efekt końcowy. Po kilku dniach pojawiają się strupki, które wyłuszczają się zwykle do 9 dni, kolor jaśnieje w 40 %. Pełna stabilizacja koloru następuje w ciągu kilku tygodni od zabiegu.
 8. Makijaż permanentny jest dwuetapowy. Na kolejne spotkanie w celu dopigmentowana umawiamy się w dniu pierwszej wizyty. Proszę pamiętać, że dopiero po do pigmentowaniu osiągniemy zamierzony i ostateczny efekt makijażu.

 

VII. ZALECENIA PO

 

 1. Do 9 dni po pigmentacji skóra się bardzo intensywnie regeneruje, co objawia się pojawieniem w miejscu pigmentacji strupków oraz suchością i ściągnięciem. Proszę nie dotykać pigmentowanych miejsc, ani nie usuwać strupków! Pergaminowe strupki muszą pozostać na skórze możliwie jak najdłużej.
 2. W celu zmniejszenia uczucia dyskomfortu pigmentowane brwi i powieki 3 dnia można delikatnie pokryć kremem Alantan z rana i na wieczór (ilość wielkości groszku na obie brwi).
 3. Usta można delikatnie pokryć cienką warstwą wazeliny już od drugiego dnia od pigmentacji.
 4. Proszę nie traktować zapigmentowanych miejsc żadnymi kosmetykami, poza wymienionymi. Proszę również unikać słońca, kąpieli w basenie i sauny przez miesiąc czasu.
 5. Trwałość makijażu permanentnego rozpatruje się indywidualnie i zależy od kwestii zdrowotnych, wieku, zażywanych leków, rodzaju skóry,  ekspozycji na promienie UV, od technik pigmentacji, pigmentowanego miejsca, głębokości pigmentacji oraz rodzaju barwnika. Brwi najczęściej utrzymują się 1-2 l

 

VIII. ODŚWIEŻENIE

 

 1. Zabieg odświeżania nie jest zabiegiem dopigmentowania.
 2. Odświeżenie to ponowne wykonanie pigmentacji w okresie 1 roku do 2 lat.
 3. Cena odświeżenia do 1 roku to 30% ceny aktualnej ceny w salonie.

 

Wersja z dnia 07.01.2021 r.

Scroll to Top